Dogecoin’deki Bu Çılgın Yükseliş Nedeni Nedir?

Altcoin İlk ortaya çıkışı mizahi de olsa dogecoinlerin internete girdiği günden beri piyasada adından söz ettiren bir para birimi olmuştur. Tatlı Shiba köpeğine atıfta bulunan simgesiyle adeta sadık bir yatırımcı ve müşteri kitlesi oluşturmayı başardı. Ayrıca Jamaika Kızak Milli Takımı için para toplaması, Soçi Kış Olimpiyatlarına katılmasını sağlaması, Kenya’da açtırdığı kuyular gibi üçüncü dünya ülkelerine verdiği destekler sayesinde popülerlik kazandı. Dogecoin Litcoin’ê dayanan bir para birimidir. Litcoin’e eklemlidir ve Litcoin’deki bütün değişiklikler dogecoinin etkiler. Ayrıca değer olarak düşük seviyelerde takip etmesi çeşitli yatırım mekanizmalarıyla bilinçli olarak yapıldığı için işlem hacmi ve piyasada dönen Dogecoin miktarı ile kullanışlılık kazandırdı. Ancak uzun süredir düşüşte olan Dogein 2020 yılında yükselişe girdi.  Peki, Dogecoin’deki bu çılgın yükseliş nedeni nedir diye soracak olursak bunun çeşitli nedenleri vardır.

Dogecoin ve 2020

Özellikle 2019 Temmuz’undan bu yana düşüşte olan Dogecoin bu boğakoşusu sayesinde bir nebze olsun yatırımcısına kazandırmaya başladı. Özellikle bir önceki yılı olan 2019’u yer yer düşüşlerle ve normal seyrini koruyarak devam ettirdi. Ancak şöyle de bir durum söz konusudur. Dogecoin ilk çıktığı günden bu yana değeri sürekli düşük tutularak yatırımcısına dönem dönem ancak mütevazi kazançlar kazandırmayı hedefledi. Sürekli değeri alt seviyelerde tutularak alım satım işlemlerinde tercih edilebilirliğini ve işlem görme kabiliyetini korudu. Ancak 2020 yılına hızlı başladı. Özellikle pump sayesinde ilerleyen günlerde artışını sürdüreceğe benziyor. Dogecoin’deki bu çılgın yükseliş nedeni nedir sorusuna verilebilecek bir başka cevap da boğa sezonu olabilir.

Dogecoin ve Boğa Sezonu

Özellikle geçtiğimiz günlerdeki % 17’lik pump Dogecoin’e karşı olan umutları artırdı. Özellikle 4 ocakta bir günde 0,002 dolardan 0i0024 dolara yükseldi. Etherium da 2 yılın ardından yükselişe geçti. Son günlerde beklenen Boğa ve Ayı sezonu beklentileri Thodex Dogecoin bu çılgın yükseliş nedeni olarak gösterilebilir. Özellikle altcoinler hakkında çoğu yatırım uzmanı geleceğe umutla bakılıyor. Önde gelen altcoin birimlerinin son günlerde değer kazanması, çeşitli altcoin/bitcoin oranındaki yükselişin de Dogecoin’de hızlı ve merak uyandıran yükseliş trendi sürecine girildiğini göstermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir