Ethereum Nedir? Diğer Coinlerden Farkı Nedir?

Merkeziyetçilikten uzakta özel bir yazılım dili kullanılmış ve diğer Thodex altcoin, bitcoin türlerinde de olduğu gibi blockchain teknolojisinden faydalanılan bir kripto para birimidir. İlk olarak 2015 yılında Bitcoin konferansında insanlara tanıtımı yapılıp kısa bir zamanda yükselişe geçme fırsatını elde eden sanal paralardandır. Ethereum çoğu yatırımcı ve analist tarafından Bitcoin’den daha gelişmiş bir kripto para birimi olduğu görüşündeydi. Bu görüşe neden olan ise Ethereum’un internetin enerji kaynağı kripto yakıt olarak düşünülmesine dayanır.

Ethereum’un Diğer Coinlere Göre Avantajları

Blok tabanlı 2 kripto para Bitcoin ve Ethereum Nasıl Alınır bazı özellikler benzerlik gösterse de bazı özellikleriyle de Bitcoin’in önüne geçebiliyor. Bitcoin’e nazaran daha hızlı işlemler gerçekleştirebilen ve blok sürelerini çok daha kısa tutabilen ETH, yatırımcıları bu özelliğiyle memnun etmeyi başarıyor.
Diğer coinlerde kazı işlem maliyetleri sınırlı ve boyutlandırılmışken ETH, birtakım değişkenlere göre kazı işlem maliyetlerini arttırabilir ya da azaltabilir. Bu değişkenler; bant genişliği, işlem karmaşıklığı, depolama ihtiyaçlarıdır.
Farklı bir yazılım dili ile geliştirilmiş ve güncelliğini koruyan Ethereum için gelecek vaat edildiği ve geleceğin BTC’si olacağı söylemleri bulunmaktadır. Tüm bu görüşleri pekiştirebilmek adına yatırımcılar yatırımı planladığı ETH’ın fiyat grafiklerinden faydalanmalı, doğru zamanı kollayarak doğru kazancın peşinde olmalıdır. Böylece alım satım işlemleri çok daha başarılı gerçekleşebilir.
Bitcoin gibi sık tercih edilen kripto para birimi bile işlem süresi en az 2 dakika sürebiliyor kimi zaman bu süre saatlerce bile beklenebiliyor. Ethereum piyasaya sonradan katılmasına rağmen hızlı bir şekilde temelini kuran, yatırımcıları bünyesine katan sanal para birimi ise ortalama 10 saniye gibi çok kısa sürelerde işlemleri gerçekleştirebilmektedir.
Ethereum Turning programlama dilinde olduğu gibi Etasidi algoritması ile de diğer coinlerden farklı, özgün olduğunu göstermektedir.

Ethereum Güvenilir Mi?

Yenilikçi altyapısı ile birlikte diğer coinlerde de olduğu gibi kriptografi ve dağıtımlı defter sistemine sahiptir. Güvenlik anlamında Etasidi algoritmasından faydalanan ve işlemleri sadece hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyen, hızın yanında yatırımcılara ve kullanıcılara güven konusunu da en iyi şekilde aktaran bir para birimidir. Fiyat grafikleri sayesinde alım eğrileri, bekleme aşamaları ve kazanç bölgelerini iyi incelemeli, kararınızda da dikkatli olduktan sonra ETH ile kazançlı bir yatırımda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir