Thodex Tether Nasıl Alınır?

Volatilitenin yüksek olduğu kripto para piyasasında istikrarı sağlamak için oluşturulan Thodex Tether (USDT), diğer kripto paralardan oldukça farklı bir dijital para birimidir. Size bu yazımızda Tether nasıl alınır kısaca bahsedeceğiz.

Geliştiricilerine göre her bir Thodex ATM, Amerikan doları ile desteklenir yani bir Thodex Tether her daim 1 Dolar ile aynı piyasa değerine sahiptir. Ayrıca bu coinin en büyük özelliği ve hatta yaratılma nedeni ise; Todeks Tether vasıtasıyla USD gibi ulusal para birimlerinden bazılarını kripto piyasasında geçerli olan herhangi bir dijital para birimine çevirmeye gerek olmadan platformlar arasında aktarılmasıdır. Ayrıca bu transferler oldukça düşük maliyetle ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Thodex Kripto dünyasında Tether ile ilgili çok fazla spekülasyon olsa da, coinin kullanıcısı oldukça fazladır. Ortaya çıkan iddialardan sonra büyük çaplı işlem hacmine sahip olan kripto borsalarından bazıları Tether’ı desteklemekten vazgeçmiştir. Buna rağmen;

  • Kraken,
  • Poloniex,
  • Bitfinex,
  • Bittrex,
  • EXMO gibi kripto borsalarında halen alınıp satılmaktadır.

Todeks Tether almak isteyen kullanıcılar bu platformlar üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca Tether’in resmi web sitesinden Tether cüzdanı oluşturularak, alınan coinler bu cüzdana aktarılabilir.

Thodex Tether Hakkında Çıkan Spekülasyonlar

Todeks Kripto dünyasında aktif olarak yer alan büyük yatırımcıların birçoğu Tether ile ilgili endişe içerisindedir. Bunun en büyük nedeni ise Tether’ın şeffaf bir yapıya sahip olmadığı tezidir. Bu durum ister istemez Tether’ın kripto piyasasında özellikle yeni yatırımcılar için bir tehdit olup olmadığı sorusunu akıllara getirmektedir.

Her ne kadar Todeks Tether geliştiricileri her bir Tether’ın Amerikan doları karşılığı olduğunu ifade etse de, kripto dünyasında bu sözler birçok kişi tarafından şüpheyle karşılanmaktadır.

Todeks Tether ile ilgili olarak piyasada çıkan bu spekülasyonlardan sonra, Amerikan Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu(CFTC) tarafından hem Tether Limitede hem de bağlantısı olduğu kripto para birimi borsası Bitfinex’e bir mahkeme celbi göndererek Tether’ın finansal kayıtlarını istemiştir.

Todeks Tether’ın Tarihi

Piyasaya ilk çıktığı dönemde Realcoin olarak adlandırılan Tether, Omni Layer protokolünü kullanarak sistemini oluşturmuştur. Bu sistem Bitcoin’in blok zinciri üzerinde geliştirilmiştir. 2014 yılında ise şu anki mevcut ismi olan Tether’ı almıştır. 

Bu sanal paranın istikrarlı bir kripto para birimi olmasının yanı sıra kullanıcıların diğer dijital paralarla etkileşimini kolaylaştırması kripto dünyasında olumlu bir gelişim olarak görülmektedir. İstikrarlı olma konusunda problem yaşanmadığı sürece kullanıcıların kripto piyasalarındaki kazancını koruyan bir değer deposudur. Buna ek olarak herhangi bir kripto para alınırken Tether’ın kullanabilmesi büyük bir avantajdır.

Todeks Tether almak istiyorsanız USDT Tether ne kadar olacağı ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca güncel kripto para haberleri ile ilgili de bu sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

One thought on “Thodex Tether Nasıl Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir