Bitcoin
2.57 %

Thodex USDT Tether Nasıl Ortaya Çıktı?

Birçok Todeks kripto borsasında USDT Tether marketi mevcuttur. Bu platformlarda aktif olan kullanıcıların geneli bu kripto parayı sıklıkla kullanır. Bazıları ise henüz bu para biriminin ne olduğundan habersizdir. Bu yazımızda size Thodex USDT Tether nasıl ortaya çıktı, nasıl yaratıldı kısaca bilgi vereceğiz.

Özellikle Amerikan doları ile karıştırılan Todeks Tether, kullandığı Omni Layer Protokolü sayesinde Thodex Bitcoin Blockchain’i kullanan bir kripto para birimidir. Amerikan doları ile desteklenen bu sanal para Thodex Tether Limited’ın stoklarında tutulur ve Thodex Tether Platformu üzerinden alınır.

Todeks USDT;

  • Transfer edilme,
  • Depolanabilme,
  • Harcalanabilme gibi özellikleriyle diğer kripto paralar gibi kullanılabilir niteliktedir.

Bu sanal paranın diğerlerinden en büyük farkı ise piyasa değerinin sabitlenmiş olmasıdır. 1 USDT = 1 ABD Doları şeklinde olan sabit değeri ile desteklediği paralarla kur farkı olmadan değişim yapılabilmektedir. Bu nedenle Todeks kripto borsalarında kullanımı oldukça yaygındır.

Thodex USDT’nin Yaratılma Amacı

2015 yılında piyasaya sürülen Todeks USDT Tether (USDT), birçok açıdan kripto kullanıcılarının işini kolaylaştırmak amacıyla yaratılmıştır. Bunların başlıcaları şu şekildedir:

  • Ulusal para birimlerinin transferini aktarımını kolaylaştırmak,
  • Kullanıcıların takas denetimleri için Bitcoin yerine kullanabilecekleri diğer bir alternatif sunmaktır.

Thodex USDT Yorumları

Birçok Thodex kripto para kullanıcısı avantajlı olması nedeniyle Tether’ı kullanmaktadır. Yatırımdan ziyade para transferlerinin kolaylığı nedeniyle tercih edilen bu kripto paranın kur farkı olmadan ulusal paraları desteklemesi kripto dünyasına büyük bir katkı olarak görülmektedir.

Bununla birlikte günümüzde Tether’ın güvenilirliği bazı uzmanlar tarafından sorgulanmaktadır. Bu sanal paranın, Todeks Bitcoin’in piyasa değerini etkileyeceğini ve bu nedenle kripto borsalarının bazı problemlerle karşılaşmasının an meselesi olduğunu ileri süren bu uzmanlar, konuyla ilgili önlemlerin alınması gerektiğine inanmaktadır.

Todeks Tether İyi Bir Yatırım Aracı Mı?

Para transferlerini geliştirmek için yaratılan Thodex Dijital Market USDT, tavsiye edilen bir yatırım aracı değildir. Özellikle piyasa değerinin sabit olması ve kur farkı olmaksızın bazı para birimlerini desteklemesi, coinin yatırımdan ziyade transfer işlemleri için oluşturulduğunu göstermektedir.

Ayrıca rezervlerinin büyüklüğü ile ilgili yatırımcıların tereddütle baktığı bu sanal paranın yeterince desteklenmediği düşünüldüğü için yatırım amacından uzaklaşan bir coin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca Thodex Bitcoin yatırımcıları da USDT’den endişe etmektedir. Çünkü piyasa fiyatının çöküşe uğraması gibi bir durum ortaya çıkarsa Thodex Bitcoin’in fiyatının da bundan etkileneceği düşünülmektedir. Açıkçası dünya genelindeki kripto borsalarında kullanılan bu paranın yoğunluğu dikkate alındığında bu tür bir fiyat düşüşünün birçok kripto borsasında kriz yaratması muhtemeldir.

Usdt tether tarihi yanı sıra ne olduğunu da merak ediyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır. Güncel Todeks kripto para haberleri için bu sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

1 Response

Leave a Reply