Bitcoin
3.07 %

Thodex USDT Tether Nedir? (USDT)

Thodex Kripto dünyasında oldukça kafa karıştıran Todeks kripto para birimlerinden biri olan Thodex USDT Tether, günümüz dünyasında herkes tarafından bilinen Dolar ile aynı para birimi değildir. Bu yazımızda size Todeks usdt tether nedir hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Bu sanal para kripto para borsalarında coin olarak kullanılan ve değeri sabit tutulan bir Todeks kripto paradır. 1 dolar ($) olarak sabit piyasa fiyatı olan bu sanal paranın değerinde artış ya da yükseliş olmaz. 1 doların piyasa değerine endekslidir ve gerçek varlıklar tarafından % 100 olarak desteklendiği için kullanımı rahattır.

Bununla birlikte çok yoğun bir şekilde dönüşüm gerçekleştirildiği için 1 USDT Tether 0,92 Dolar olarak işlemlerin gerçekleştirildiği zamanlar olmuştur. Burada % 8’lik bir değer kaybı yaşanmış olsa da, bu durumun tersinin yaşanabileceği anların olması da mümkündür. Yine de asıl hedef, 1 Dolar değerinin sabitlenmesi ve bu fiyat çizginin dışına hiçbir koşulda çıkılmaması olduğu belirtilmektedir.

Thodex USDT Tether daha çok eldeki paranın tam karşılığı olan Todeks sanal paranın temin edilmesi için kullanılır. Bu nedenle yatırım amacı olarak kullanılması tavsiye edilmez.

Todeks USDT Tether Nasıl Çalışır?

Thodex Kripto Destek hizmeti borsalarında sıklıkla kullanılan USDT Tether;

  • Tether Omni Protokolü’ne göre düzenlenmiştir.
  • Bitcoin Blockchain ağı üzerinde yer alır.
  • Ethereum ERC20 standardına göre basılmıştır.
  • 2 farklı altyapıyla ile faaliyet gösterir.

Omni protokolü ile Blockchain’deki ağlar bir araya getirilir. Böylece kullanıcılar coinlerini itibari paraya çevirebilme imkanına sahip olur. Bu açıdan bakıldığında tedavülde bulunan Todeks USDT Tether’in tamamı, platformun rezerve hesabındaki itibari para birimlerine dayandırılmaktadır. Böylece şirketin kullanım koşullarına uyulduğu sürece coinlerin itibari para birimlerine çevrilmesi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Thodex USDT Tether Nerede Kullanılır?

Günümüzde beta sürümünde olan USDT Tether, kripto para birimlerinin kullanıldığı bütün platformlarda kullanabilmektedir. Özellikle kripto paranın tam bedelini almak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca tüm devletlerin ve hükümetlerin yönetmeliklerine uyma konusunda taahhüt veren bu coin, şeffaf çalışarak güven oluşturmayı ilke edinmiştir.

USDT Tether’in Desteklediği Gerçek Para Birimleri

Mevcut durumda ABD Dolarını, Euro’yu ve Japon Yenini destekleyen USDT Tether, “₮” sembolü ile temsil edilmektedir.

Özellikle TL’yi destekleyen bir platform arayan kullanıcılar için Thodex Bitcoin Borsası ideal bir platformdur.

USDT Tether sayesinde kripto para kullanıcıları istediği zaman sorunsuzca coinlerini gerçek para birimine çevirmektedir.

Thodex USDT Tether Güvenilir Mi?

Sabit değer kuru ile kullanıcılara ekstra ödeme olmadan para transferi imkanı sunan USDT Tether, özellikle büyük para transferleri için tercih edilmektedir. Böylece kullanıcılar büyük maddi zarardan korunmuş olur.

1 USDT Tether’in 1 Dolar olması ve bu dengenin hiç değişmemesi kullanıcılar için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Ayrıca Amerikan merkez bankası tarafından da desteklenen bu kripto para, ödeme işlemlerinin çok daha hızlı ve güvenilir olmasını sağlamaktadır. Usdt tether nedir yanı sıra tarihçesi ve nasıl ortaya çıktığı ile ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca USDTether kripto para haberleri ile ilgili bu sitemizi de ziyaret edebilirsiniz

Related Posts

1 Response

Leave a Reply